Niezależny ruch tamponów

W dzisiejszym odcinku prezentujemy ciekawą funkcjonalność tamponiarek, jaką jest niezależny ruch tamponów. Jeśli spotkałeś się z potrzebą nadruku kilku kolorów na małej płaszczyźnie, koniecznie obejrzyj nasz filmik.


Różnice między standardowym a niezależnym ruchem tamponów

W standardowej tamponiarce ustawione w rzędzie tampony wykonują zadruk jednocześnie, naciskając w tym samym momencie na matrycę. Przy szerokim produkcie problem będzie polegał na tym, że nadruki będą wykonane w odległości odpowiadającej rozstawom tamponów. Jeśli masz do wykonania mały, nawet dwukolorowy nadruk, odległość między tamponami sprawia, że przy jednoczesnym oddaniu kolorów na detal nie uda się zachować między nimi pożądanej, małej odległości, ani nadrukować koloru jeden na drugi. Aby temu zapobiec, w tamponiarkach Comec instalowane są niezależne siłowniki na każdym tamponie, dzięki czemu mogą one wykonywać nadruk osobno. 

Kiedy przydaje się niezależny ruch tamponów?

Jest to dodatkowa funkcjonalność, nie mniej warta swej ceny, ponieważ znacznie poszerza zakres możliwości tamponiarki. Sprawdzi się nie tylko przy cztero czy pięciokolorowej maszynie, ale nawet i przy dwukolorowej tamponiarce. Niezależny ruch tamponów docenisz przy niewielkich nadrukach na szerokich przedmiotach, ale nie tylko. Elastyczność tego rozwiązana polega na tym, możesz drukować kilka razy ten sam nadruk w jednym cyklu. Dwukrotne nadrukowanie tła w jednym cyklu? Nie ma problemu. 

Na naszym filmiku zobaczysz pracę tamponiarki z niezależnym ruchem tamponów. Widać na nim pobranie farby przez dowolną ilość tamponów i kolejne pobrania w tym samym cyklu. Niezależny ruch tamponów zapewnia całkowitą dowolność w wyborze tamponów drukujących i kolejności drukowania.


Jeśli masz pytania dotyczące tamponiarek z niezależnym ruchem tamponów, jesteśmy do Twojej dyspozycji.